2017/07/19

Visegrád, királyi palota

Mivel Visegrád itt van a szomszédban, gyakran jártunk arra, amíg a fiúk kisebbek voltak. Megnéztük a fellegvárat, Salamon-tornyot nem is egyszer. Jókat kirándultunk a Mogyoró-hegyen, na meg persze boboztunk is. A palota eddig valahogy kimaradt.

2016/08/06

Állatkert

Megint volt egy szabad napunk, amikorra kerestünk valamilyen jó programot. Egyik drágább volt, mint a másik... Végül a gyerekek dobták be, hogy már régen voltunk állatkertben. Hát ezen meglepődtünk, hisz a gyerekek már nem annyira gyerekek...

Mohács, Szigetvár

Nagy családi kiruccanáson voltunk Birjánban a Töltött paprika Fesztiválon. Na, hát ez nekünk túl sokáig nem pálya, úgyhogy mi majdnem délben leléptünk, onnan már nem volt messze Mohács.

Szentjakabi Bencés Apátság Romkert

Ezt az apátságot már korábban is meglátogattuk, akkor kicsit több szerencsénk volt. Most nem voltunk most túl ügyesek, mert későn mentünk be a városba, már pont bezártak.

2016/08/04

Sziklakórház

Voltak mindenféle terveink, hogy hova menjünk, de... délben túl meleg van nekünk, ha pancsolunk leégünk. Hévíz nagy kitérő, tapolcai barlang jó, jó, de előbb még legyen már valami más is... Hát így jött össze nekünk a Sziklakórház. Már évek óta nézegetem a honlapjukat, de mindig volt valami, ami miatt kimaradt.

Pozsony

Elég hirtelen ötlet volt, hogy menjünk el Pozsonyba, nem is készültünk rá nagyon. Talán hétfőn délben találtuk ki, hogy kedden elmegyünk. Este egy kis segédlet kinyomtatása, aztán már indulhattunk is.

2016/07/19

2016. július 16: Vajdahunyad, Arad, hazaút

Reggel lett még furcsább a megoldás. Megint telefonálni kellett, hogy mikor jönnek, vagy mi legyen a szállás kifizetésével, hova tegyük a kulcsot, stb. Nem is láttuk a tulajt… a pénzt a kulccsal együtt egy ládikába kellett bedobni (hogy így honnan tudja, hogy melyik összeg melyik szobához tartozott, ki mennyit dobott be a ládába… az jó kérdés) – bizalom magas szinten és úgy látszik működik, különben másképp csinálná!