2024/08/16

Nyaralás 2024: Bányavárosok

Mivel 40°C melegek voltak, valami olyan programot kerestünk, ami hűvösben van, ráadásul hétfő következett, úgyhogy erre is figyelni kellett, hogy nyitva legyen a kinézett célpont. Szerencsénk volt, Selmecbányán nyitva van hétfőn is a bánya.

2024/08/15

Nyaralás 2024: A Gyilkos-tótól Aquincumig

  Este a netet bújva olyan leírást, olyan térképet is találtunk, ami szerint bringával is meg lehet közelíteni a tavat. Nem volt nagy kitérő a következő nyaralásunk felé úton, hogy még egy próbát tegyünk a Gyilkos-tóig. Felraktuk a bicikliket is, így indultunk a nyaralásra, Bükfürdőre.

2024/08/14

Nyaralás 2024: Herend és a Bakony

Úgy gondoltuk, hogy a napot Herenden kezdjük, utána már bármikor ráérünk a Gyilkos-tóig sétálni. A Porcelanium nem nyitott olyan korán, így aztán kicsit tovább tudtunk aludni reggel, kényelmesen odaértünk még így is nyitás előtt.

2024/08/13

Nyaralás 2024: Bakony

A tegnapi városnézős, múzeumos nap után ma erdei kirándulás következett. Reggel a Római-fürdőhöz igyekeztünk. A GPS által ajánlott út erdei út volt, behajtani tilossal, de ezt valószínűleg sokaknak ajánlja a GPS, mert ahol meg akartunk állni, ott már tábla van kitéve, hogy menjünk még tovább az aszfaltos úton, lesz ott parkoló!

Nyaralás 2024: Vál, Dinnyés, Várpalota

Erre a nyárra nagy nyaralást nem terveztünk (ehhez képest elég jól telepakoltuk :)), úgyhogy nagyjából semmit nem is terveztünk, egészen július végéig. Annyi rendeződött pár héttel ezelőtt, hogy augusztus elején szabadságon vagyunk, majd megyünk valamerre.

2024/07/31

Bringatábor - Cserehát

Még februárban sütiztünk egy kolléganőmmel, aki akkor azt mondta, hogy van egy merénylete ellenem. :) A tesis kollégák szerveznek egy bringatábort, menjünk el mi is, de mi lakóautóval. Hát, én kapható vagyok ilyen mókákra, úgyhogy júliusban megcsináltunk egy városvédő tábort, másnap pedig indultunk a bringások után.

2024/05/04

Székesfehérvár - Bodajk

Erre az útra nem kettesben mentünk. Mivel csak Dani volt itthon, ráadásul estére vissza is kellett mennie Fehérvárra, így hozzá igazítottuk az útvonalat. Az sem elhanyagolható szempont, hogy a biciklije is Fehérváron volt. 😊